Ustablog.com dan bilgilendirici ve açıklayıcı yazılarımıza devam ediyoruz. Bizi takip eden siz değerli müşterilerimize teşekkür ederiz. Herkesin ağzında dolanan fakat kimsenin tam olarak tarif edemediği karoser kelimesini bu yazımızda elimizden geldiği kadar sizlere anlatmaya çalışacağız.

KAROSER KELİMESİN ANLAMI

Aslında dilimize Fransızcadan geçen bu kelime Fransızca carrosserie anlamına gelmektedir.TDK tarafından ise ;”Otomobilde, mekanizmayı oluşturan motor, makine, tekerlek, şasi vb. bölümlerin dışında kalan, görünen dış bölüm” olarak ifade edilmiştir. Halk arasında ise kapalı kasa ve araç üstü ekipmanları olarak adlandırılır.

Basit bir tarif ile anlatacak olursak eğer karoser kısaca kamyon, tır, kamyonet, otobüs gibi araçların yolcu ve yük taşıdıkları kısma verilen isimdir. Bu alan genellikle halk arasında tırlar için dorse kamyon ve kamyonetler için kasa olarak adlandırılır.

 

ARAÇ ÜSTÜ EKİPMANLARI HANGİ MADDELERDEN VE NASIL YAPILIR

Kullanım alanına göre farklılık göstermekle beraber galvaniz sac, alüminyum sac, krom sac, siyah sac, dkp sac, sandwich panel ve fiber dediğimiz maddelerden araç üstü ekipmanı imalatı yapılmaktadır. Araç sahibinin tercihi üzerine karoser imalatı yapılır.

Tüm araç üstü ekipmanlarının parçaları tedarik edildikten sonra kaynak işlemi uygulanır. Ardından ortaya çıkan ürün paslardan ve pürüzlerden temizlenerek boya işlemine alınır. Boya. işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra araç üzerine montajı yapılarak teslim edilir.

Önemli not:Firmamız tarafından üretilen her karoser ürünü tamamen müşterilerimizin ihtiyaç ve istekleri üzerine tasarlanmıştır.

ARAÇ ÜSTÜ EKİPMANLARI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kamyon ve kamyonet için araç üstü ekipmanları istek ve ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak ise açık, kapalı ve kayar sistem olarak 3 ana gruba ayrılır. Ürün çeşitlerimizi incelemek ve ürünler hakkında bilgi almak için müşterilerimize teslim edilen ürünlerimizi sayfamızdan incelemenizi tavsiye ederiz.

Araç üstü ekipmanları ürünleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sayfamızın geri kalanını incelemek isterseniz buraya araç üstü ekipmanları imalatı yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlar adlı yazımızı okumak için ise bu adrese tıklamanız yeterli.

 

Hayırlı ve bereketli işler dileriz.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Allah’a emanet olun.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER